IngredientSyn - Coll®

is a patented innovative substance with a confirmed and acknowledged effect which reduces wrinkles by as much as 12%. Peptides stimulate collagen synthesis, reduce wrinkles, and soften the skin structure. Wrinkles will become visibly softer, the skin will be hydrated, straightened and it will gain a youthful and glowing look immediately after its use.

je patentovaná inovatívna látka s potvrdeným účinkom až 12% redukcie vrások. Opiera sa o malý peptid vyvinutý pre redukciu vrások. Výrazne zmenšuje ich veľkosť, zjemňuje hĺbku a prispieva k mladistvému vzhľadu pleti. Je účinný aj na mimické vrásky v okolí očných kontúr. Stimuluje syntézu kolagénu v ľudských fibroplastoch a imituje vlastné mechanizmy tela na produkciu kolagénu, teda aktívne kompenzuje kolagénový deficit v pleti. Je to ideálna látka na efektívnu redukciu vrások. Vďaka nemu je pleť osviežená, hydratovaná so zlepšenou štruktúrou. Podľa dostupných štúdií až 93% dobrovoľníčok by chcelo naďalej pokračovať v aplikácii produktu s obsahom zloženia Syn - Coll®.

Prvé známky starnutia na pleti sa zvyčajne prejavujú povrchovými vráskami. Preto je pochopiteľné, že protivráskové produkty zohrávajú významnú úlohu v segmente omladzujúcich produktov. Za posledné roky sa peptidy stali významnou súčasťou zloženia produktov na redukciu vrások. SYN®-COLL je tekutý nekonzervovaný roztok na báze glycerínu zostavený z malých peptidov. Stimuluje syntézu kolagénu v ľudských fibroblastoch.

Starnutie pleti, a obzvlášť chronické UV pôsobenie vedie k degeneratívnym zmenám v pleti, charakterizovaným poškodeniami komponentov v mimobukovej štruktúre (ECM). Následkov týchto zmien je mnoho, od zvýšenej zraniteľnosti pleti, cez „kožený“ povrch, až po formovanie vrások. Kolagén je hlavným komponentom mimobunkovej štruktúry v dermálnom spojivovom tkanive. Thrombospondin I (TSP) je multifunkčný proteín, ktorý aktivuje latentnú, avšak biologicky nečinnú formu TGF-β (rastového faktora tkaniva). TGF-β je známy ako kľúčový prvok syntézy kolagénu. TSP sa viaže v reťazci Arg-Phe-Lys k nečinnému komplexu TGF-β, čím podnecuje uvoľnenie aktívnej formy TGF-β. Molekula schopná aktivovať TGF-β by preto predstavovala ideálny produkt na efektívnu redukciu vrások, pretože by dokázala urýchliť tvorbu nového kolagénu. SYN®-COLL je patentovaný inovačný prístup, ktorý sa opiera o mnohoročné skúsenosti spoločnosti Pentapharm so zlučovaním peptidov pre farmaceutický priemysel. SYN®-COLL má unikátny reťazec, ktorý imituje vlastné mechanizmy tela na produkciu kolagénu cez molekulu TGF-β. SYN®-COLL teda aktívne kompenzuje kolagénový deficit v pleti a stará sa o jej mladší vzhľad. 


Štúdia účinnosti

Protivráskový efekt produktu Syn®-Coll

Štúdia bola vykonaná na 60 dobrovoľníčkach. Produkt SYN®-COLL bol porovnanýý s placeboma referenčnou substanciou. Oba produkty boli používané v odporúčanej miere vypočítanej pre aktívnu zložku. Štúdia trvala 84 dní, produkt bol aplikovaný dvakrát denne.

Výrazné zníženie relíefu pleti

Pomocou techniky PRIMOS® bola vykonávaná analýza reliéfu pleti, pričom posúdené boli kvantitatívne aj kvalitatívne zmeny prehĺbených miest pleti.

Makrofotografie

Makrografy zaznamenané s digitálnym fotoaparátom Nikon® D1.
Fotografie boli nasnímané pri štandardnom, nepriamom svetle.

Výsledok: Po 84 dňoch testovania produktu pri aplikácii dvakrát denne v koncentrácii 2.5% SYN®-COLL sa reliéf pleti výrazne znížil v priemere o -12%, čo potvrdzuje vyhladzujúci a protivráskový efekt produktu.

Porovnanie efektívnosti produktu

Dvojica produktov bola používaná v odporúčanom podiele. SYN®-COLL v koncentrácii 2.5 % a referenčná substancia Palmitoyl Pentapeptide v 10 % koncentrácii (podiel aktívnej zložky v produkte dostupnom na trhu). SYN®-COLL zreteľne preukázal vyššiu efektívnosť pri všetkých testovaných parametroch.

Zníženie hodnoty Ra odráža vyhladzujúci efekt reliéfu pleti.
Zníženie hodnôt Rt a Rz vyjadruje zníženie hĺbky vrások.

Ďalšie informácie

Navyše, z odpovedí testujúcich osôb v hodnotiacom dotazníku väčšina dobrovoľníčok ocenila charakteristiky produktu (vzhľad, textúru, ľahkosť roztierania a penetráciu). Väčšina dobrovoľníčok postrehla osviežujúci a hydratačný pocit po nanesení. Viac ako 60% dobrovoľníčok potvrdila celkové zlepšenie pleti a zmiernenie mimických liniek v okolí očí. 93% dobrovoľníčok by chcelo pokračovať v aplikácii produktu s obsahom zloženia SYN®-COLL.

Záver

Klinické testy preukázali, že aktívna látka SYN®-COLL dokáže zredukovať vrásky, zmeniť ich veľkosť a hĺbku, a tým aj omladiť celkový vzhľad. Vyskúšajte SYN®-COLL a rozdiel zbadáte v krátkom čase sami.

Štúdiu previedla spoločnosť Pentapharm Ltd, Engelgasse 109, P.O. Box, CH-4002 Basel / Switzerland