IngredientPinolumin®

is a patented substance of Swiss origin which soothes the sensitive and irritated skin. It visibly reduces blushes (redness) and discrepancies in colour tones which it unifes. It reduces dark stains and protects the skin from the effects of external stress factors. It gives the skin glow and brightness. It creates a more unified tone, thus contributing to a more youthful look and skin glow. It also protects from external stress factors. It activates AMPK protein which is one of the central regulators of cellular metabolism participating in prolonging the life span of cells, neutralizes antioxidants and free radicals, and protects collagen in the skin from the impact of UV radiation.

Charakteristika

  • Patentovaná látka švajčiarskeho pôvodu
  • Pleťové prípravky a slnečná starostlivosť pre citlivú pleť
  • Neuro-kozmetika
  • Podpora žiarivosti
  • CC krémy

Výhody

  • Upokojuje citlivú a podráždenú pleť
  • Viditeľne redukuje začervenania a tmavé škvrny
  • Vytvára jednotnejší tón, čím prispieva k mladistvej žiarivosti
  • Chráni pleť pred efektmi vonkajších stresových faktorov

These ENVY Therapy® products contains pinolumin®:

Pinolumin® je patentovaná látka švajčiarskeho pôvodu, ktorá upokojuje citlivú a podráždenú pleť. Viditeľne redukuje začervenania a rozdiely vo farebných tónoch, ktoré zjednocuje. Redukuje tmavé škvrny a chráni pleť pred efektmi vonkajších stresových faktorov. Pleť rozžiari a presvetlí. Vytvára jednotnejší tón čím prispieva k mladistvejšiemu vzhľadu a žiarivosti pleti. Chráni pred vonkajšími stresovými faktormi. Aktivuje proteín AMPK, ktorý je metabolickým regulátorom podieľajúcim sa na dlhovekosti buniek, neutralizuje antioxidanty a voľné radikály a chráni kolagén v pleti pred vplyvom UV žiarenia.

Prehnané nervové reakcie - charakteristika citlivej pleti

Pokožka je prepojená s mozgom

Pokožka obsahuje hustú sieť senzorických neurónov. Ich zakončenia končia v epiderme a obsahujú početné receptory, ktoré odhaľujú mechanické, tepelné, chemické, či škodlivé stimuly pôsobiace na pokožku tela. Stimulácia nervových zakončení v pokožke vytvára odkaz, ktorý je potom zaznamenaný v centrálnej nervovej sústave (CNS).

Bunkové senzory – konkrétne TRPV1 – sú prehnane aktívne v citlivej pleti

V citlivej pleti dochádza k prehnaným nervovým reakciám na stimuly, najmä tie nezdravé/škodlivé.
Skupina TRP (prechodných receptorov), do ktorej patrí aj TRPV1 (Transient Receptor Potential Vanilloid-1), predstavuje väčšinu týchto receptorov pleti. Receptor TRPV1 sa vyjadruje v nervových vláknach, ako aj v keratinocytoch a v endoteliálnych bunkách.
TRPV1 je jónový kanál aktivovaný rozličnými narušujúcimi stimulmi: chemickými dráždivými látkami ako kapsaicín (zodpovedný za pálivú chuť čili papričiek), teploty v nezdravej škále (> 43 °C), nízke pH a zápalové mediátory. Tento receptor evokuje nepríjemný pocit.

Aktivácia receptora TRPV1 vyvoláva lokálne v epiderme uvoľnenie neuromediáotorov, napríklad kalcitonínových peptidov, ktoré následne aktivujú uvoľnenie pro-zápalových mediátorov. Toto spôsobuje rozšírenie ciev, čo je zápalový proces vedúci k začervenaniam, pocitu bolesti, či svrbenia.

Zápaly majú vplyv na jednotnosť tónu pleti

Nadmerná aktivácia receptoru TRPV1 môže viesť k neurogénnym zápalom. Je to tak v dôsledku významnému a nadmerne častému uvoľňovaniu zápalových zlúčenín.

Navyše, zápaly pleti môžu byť tiež výsledkom iných biochemických procesov vyvolaných oxidačným stresom v dôsledku UV žiarenia a starnutia.

Zápaly pleti vedú k podráždeniu, lokálnym začervenaniam a rozdielom v tóne, akými sú pigmentové škvrny. Výsledkom je nejednotný tón pleti.

Pinolumin Zjednocuje tón redukciou nadmernej citlivosti pleti

Borovica limbová: kráľovná Álp

Pinus cembra, známa ako borovica limbová, je druhom borovice, ktorý rastie v Alpách a v Karpatoch v strednej Európe. Je symbolom vysokých pohorí, keďže zvyčajne rastie v nadmorskej výške od 1500 do 2000 metrov, kde sú zimy obzvlášť dlhé a teploty celoročne nízke.
Táto borovica rastie zvyčajne na studených a veterných stranách svahov, pričom rastie veľmi pomaly. Za 600 rokov dosiahne výšku okolo 25 metrov.

Drevo z borovice limbovej sa využíva na rezbárstvo, pre jeho mäkkú štruktúru. Taktiež slúži na výrobu postelí, nakoľko výskum odhalil, že borovica limbová podporuje relaxáciu a fázy hlbokého spánku.

Pinosylvin bojuje proti zápalom viacerými spôsobmi a podporuje obmenu buniek

Borovica limbová obsahuje stilbén, ktorý sa radí k skupine obranných molekúl s antimikrobiálnou a antioxidačnou schopnosťou, pre zabezpečenie ochrany pred patogénmi, UV žiarením a oxidačným stresom.

Štruktúra látky Pinosylvin

HO

Švajčiarska borovica limbová je obzvlášť bohatá na stilbén pinosylvín, ktorý:
• redukuje zápaly zastavením činnosti kanálov receptorov TRP a redukciou tvorby zápalových cytokínov*;
• zastavuje aktiváciu receptoru TRPA1, ktorý reaguje na chlad, oxidanty, nečistoty a jeho aktivácia vedie k zápalom**;
• neutralizuje voľné radikály, obzvlášť hém oxygenázu-1 (HO-1)***;
• aktivuje proteín AMPK, ktorý je metabolickým regulátorom podieľajúcim sa na autofágii a dlhovekosti buniek.****

Navyše, štruktúra pinosilvínu je veľmi podobná resveratrolu. To je ďalší stilbenoid, ktorý sa nachádza v hrozne a lesných plodoch s potvrdeným priaznivým účinkom na zdravie a zosvetlenie pleti.

Mechanizmy látky Pinolumin

Pinolumin zmierňuje nadmernú citlivosť pleti tým, že bráni aktivácii receptoru TRPV1 a následnému uvoľneniu zápalových mediátorov (CGRP, IL-8 a PGE2). Upokojujúci vplyv látky Pinolumin taktiež spočíva v schopnosti pinosylvínu neutralizovať oxidanty, voľné radikály a obmedziť činnosť TRPA1.

Okrem toho Pinolumin chráni kolagén pleti redukciou tvorby MMP-1 vplyvom UV žiarenia.

Upokojujúci efekt látky Pinolumin sa prejavuje silne a viditeľne:

• redukciou lokálnych začervenaní a rozdielov v tóne, napríklad pigmentových škvŕn;
• zvýšením celkovej homogénnosti pleti, čo sa týka svetlosti aj farby.