Kozmetické pomôcky – sú vhodným doplnkom na domácu starostlivosť?

Počas dlhých lockdownov a zavretých kozmetických salónoch sa do popredia dostala domáca starostlivosť pomocou rôznych kozmetických pomôcok. Jednou z nich je aj ultrazvuková špachtľa, ktorá vie moju či vašu rutinu vyšperkovať do domácej dokonalosti. Patrí sem napríklad ale aj Wrinkle Eraser, MezoStamp a Skin Stamp.

Utrazvuková špachtľa

– alebo niekto to pozná aj pod pojmom scrubber – je multifunkčná pomôcka, ktorá okrem čistenia pleti pomáha séram preniknúť hlbšie do pokožky prípadne stimuluje svaly tváre a spevní ochabutú pokožku. Využíva pôsobenie ultrazvukových vĺn na pokožku na dosiahnutie želaných výsledkov. Pri čistení pleti dochádza vďaka vibráciám k prečisťovaniu pórov, vyťahovaniu čiernych bodiek, k exfoliácii pokožky a taktiež k odstraňovaniu nečistôt z pokožky. Mód galvanické zapravovanie sér či ampuliek poskytuje hĺbkovú penetráciu aktívnych látok do pokožky. Najlepšie sa produkty nanášajú po sekciách a po sekciách sa tiež aj zapravujú – napríklad najskôr čelo, potom líce, nos, bradu a tak ďalej. Stimuláciu svalov môžete vykonávať na vyššom či nižsom stupni, podľa potrieb vašej pleti a tolerancie.

Ultrazvuková špachtla patrí medzi moje najobľúbenejšie domáce pomôcky. Pleť udržiava v perfektnej kondícii, čistú, zdravú, neupchávajú a nezanášajú sa mi póry ako predtým. Používam ju primárne práve na čistenie pleti. Pred použitím si však prosím prečítajte návod. Pred kúpou si tiež prečítajte kontraindikácie – pre niektorých nebude vhodná. Je mimoriadne dôležité pri domácich pomôckach návody do detailov čítať a ak sa stále neviete vyznať, pýtať sa priamo výrobcu/predávajúceho. Za posledné obdobie som videla dostatočné množstvo edukatívnych videí, ktoré špachtlu používali zle a tak si rozhodne môžu ublížiť nielen oni, ale aj sledujúci, ktorí to budú v dobrej vôli opakovať bez prečítaného návodu.

Wrinkle Eraser

využíva elektro–magnetickú energiu a pôsobenie iónov, ktoré umožňuje prenikanie aktívnych látok z prípravkov hlbšie do pokožky. Zároveň aktivuje kožné bunky, okamžite prekrvuje okolie očí a vypína pleť. Podporuje tvorbu kolagénu v pokožke, zlepšuje prúdeniu lymfy a napomáha tak eliminovať prejavy opuchnutej tváre a očí. Funguje na dva módy – masáž tváre a očného okolia s modrým svetlom, ktorý redukuje opuchy tváre či očí, pleť regeneruje, vypína a pleť sa stáva pružnejšou. Druhý mód s červeným svetlom sa počas používania zahrieva na 45 stupňov, má silnejšie vibrácie a je mimoriadne príjemným prekrvujúcim masážnym prvkom, ktorý redukuje jemné linky a vrásky.

Wrinkle Eraser mi neuveriteľne pomáha na opuchy okolo očí. Moje padnuté viečka a genetická predispozícia na opúchanie očí počas noci ale i alergie mi vôbec k tomu nepomáha. Wrinkle Eraser v kombinácii s očným krémom viditeľne sťahuje opuchy očí a navyše vďaka malej hlavici sa dostane aj do ťažkých miest očnicového oblúka.

Mezo Stamp

kozmetická pomôcka, doslova mezoterapia na doma. Malý kozmetický pomocník na hlbšie zapravovanie sér do pokožky obsahuje mikroihličky, ktoré jemne narušia vrchnú vrstvu (najodolnejšiu) pokožky a tak môžu aktívne látky z ampuliek či koncentrátov preniknúť hlbšie do pokožky. Mnohí sa ma zvyknú dotazovať na rodziel medzi dermarollerom a mezostampom, a tak vám tu v skratke vysvetlím rozdiel.

• Dermaroller – alebo valček s mikroihličkami funguje na princípe rolovania valčeka po pleti. Avšak, spája sa s tým za mňa viac nevýhod ako výhod – prvoradá je dôkladná dezinfekcia a skladovanie rolleru. Aj najmenšia kontaminácia starými produktami alebo okolím môže narobiť naozaj šarapatu na pleti. Čo však považujem za hlavnejší problém je pohyb valčeka – čiže práve to rolovanie. Ak sa ihlička na valčeku zasunie do pokožky a zároveň aj potom vyjde, nikdy to nie je priamy vpich ale niečo ako obrátený ľadovec. Čiže nie kolmý vpich. Na pleti potom vznikajú mikrotrhlinky, pleť sa narúša viac, ako by bolo nutné, navyše tlak, ktorý vyvíjame na valček môžeme prehnať a doslova si uškodiť. A mikroihličky sa otupujú, čo spôosobuje viac škody, ako úžitku.

• Mezo Stamp – do malej kozmetickej pomôcky sa naleje ampulka či koncentrát, a pomocou mikroihličiek sa vpravuje do pleti priamym kolmým vpichom ako keby ste pleť pečiatkovali. Reguluje aj intenzitu aj hĺbku vpichu, keďže ide o rovnako dlhé mikroihličky. Čo však považujem za menšiu nevýhodu je postupné otupovanie ihličiek a tiež ťažšie čistenie – to znamená, že sa po cca ôsmych použitiach musí vymeniť za nový.

Skin Stamp

funguje na obdobnom princípe ako Mezo Stamp. Rozdielom sú menšie mikroihličky, sérum sa nenalieva dnu ale aplikuje pred a po použítí Skin Stampu a pri pravidelnom používaní 1-2x týždenne vydrží dlhšie – cca 2 až 4 mesiace.

Ak si vyberáte pomôcky na doma, v ENVY Therapy ponúkajú široký výber kozmetických pomôcok. Bez čoho si však už moja pleť nedokáže predstaviť existovať, je práve ultrazvuková špachtla. Spája totiž čistenie, vpravovanie aj anti-age v jednom produkte. Aj wrinkle eraser. Aj Mezo Stamp. A vlastne ich moja pleť má rada všetky. ????

Ing. Katarína Balabánová

Kozmetike a kozmetickým produktom sa aktívne venujem už viac ako 5 rokov. Vyštudovala som chemicko-technologickú fakultu v Prahe a zaujíma ma všetko od zloženia, cez štúdie, po účinok kozmetických produktov. Na instagrame a YT pôsobím už niekoľko rokov a snažím sa sledovateľom pomáhať zorientovať sa v zložení a v kozmetickom svete.