IngredientJuvenEye CLR™

proti tmavým kruhom, pre mladistvé a žiarivé očné kontúry

Charakteristika

  • Synergická kombinácia výťažkov chlpánika obyčajného (Hieracium pilosella) a kvetov sedmokrásky (Bellis perennis)

Výhody

  • pôsobí proti formovaniu a pretrvávaniu tmavých kruhov
  • Redukuje zásoby melanínu

Tieto produkty ENVY Therapy® obsahují juvenEye CLR™:

JuvenEye CLR™ je látka, ktorá zvyšuje funkčnosť a energiu buniek pleti pod očami a v okolí očí, ktorá je obzvlášť tenká. Z dôvodu stenčovania hrúbky pleti sa pleť stáva viac priesvitnou. Toto je obzvlásť problém v okolí očí, kedže tu sa nachádza rozsiahla sieť krvných ciev a lymfatických ciev či svalov priamo pod pokožkou. Dôsledkom stenčovania pleti je tmavší vzhľad faktor, ktorý zohráva významnú úlohu pri vzniku tmavých kruhov. Synergickou kombináciou výťažkov chlpánika obyčajného (Hieracium pilosella) a kvetov sedmokrásky (Bellis perennis),  JuvenEye CLR™ pôsobí proti formovaniu a pretrvávaniu tmavých kruhov. Redukuje zásoby melanínu, čím dochádza k zmenšovaniu a zjemňovaniu tmavých kruhov. 

Tmavé kruhy pod očami sú známym fenoménom.

Prispievajú k unavenejšiemu a staršiemu vzhľadu, a zároveň majú výrazný vplyv na kvalitu života. Tmavé kruhy trápia rovnako mužov, ako aj ženy, a hoci starnutie je jednou z ich príčin, tmavé kruhy sa prejavujú u osôb všetkých vekových skupín.

Patofyziológia tmavých kruhov súvisí s mnohými faktormi, zahŕňa vzájomné pôsobenie niekoľkých rôznych fyziologických procesov. Pre redukciu vzhľadu tmavých kruhov je preto zásadné zistiť bežné príčiny rôznych procesov, ktoré vedú k formovaniu tmavých kruhov. Faktory súvisiace so starnutím sú dôležité a je potrebné sa na ne zamerať avšak procesy prispievajúce k každodennému formovaniu tmavých kruhov sú dôležité minimálne v rovnakej miere. Vzhľad tmavých kruhov sa môže zo dňa na deň meniť. .

Priehľadnosť / priesvitnosť pleti

Pleť pod očami a v okolí očí je obzvlášť tenká. Procesy starnutia, biologického, aj toho, ktoré urýchľuje vplyv slnka, tu zohrávajú významnú negatívnu rolu, pretože spôsobujú ďalšie stenčovanie pleti – dochádza v nej k rozpadu kolagénu, atď, a tým sa podkožné tkanivo poškodzuje.

Z dôvodu stenčovania hrúbky pleti sa pleť stáva viac priesvitnou. Toto predstavuje obzvlášť problém pre pleť pod očami, keďže tu sa nachádza rozsiahla sieť krvných ciev, lymfatických ciev a svalov priamo pod povrchom pleti. Dôsledkom stenčovania pleti je tmavší vzhľad, faktor, ktorý zohráva významnú úlohu pre vznik tmavých kruhov.

Voľnosť pleti

Starnutie spôsobuje, že pleť sa stáva voľnejšia, zemská príťažlivosť ťahá spodné viečka dole a to vedie k efektu tieňov pod očami, čo je ďalšou príčinou vzhľadu tmavých kruhov. Navyše, v dôsledku zvýšenej voľnosti pleti sa pleť naťahuje, čím sa ešte viac stenčuje a stáva sa ešte viac priehľadnou.

Pigmentácia

Poškodenia pleti spôsobené UV žiarením môžu viesť k hyperpigmentácii. Najmä osoby s vyšším fototypom často vykazujú fenomén, ktorý sa nazýva pozápalová hyperpigmentácia. Toto zohráva významnú rolu pri formovaní tmavých kruhov.

Faktor hyperpigmentácie pri vzniku tmavých kruhov nie je len epidermálnym fenoménom. Dermálne zásoby melanínu, v ktorých melanozómy pohltili makrofágy, majú za následok formovanie tzv. melanofág, ktoré výrazne prispievajú k tvorbe tmavých kruhov.

Kožný lymfatický systém

Najdôležitejšou funkciou lymfatických ciev je zachovať rovnováhu tekutín, makromolekúl a onkotického tlaku v mimobunkovom priestore tela. Lymfatické cievy majú za úlohu drenáž prebytočných tekutín späť do krvného obehu. Makromolekuly a bunky môžu priamo preniknúť do lymfatických ciev.

Lymfatické cievy sa v počte redukujú a stávajú sa viac priepustné s pribúdajúcimi rokmi života, ako aj z následnými zápalovými procesmi. To spôsobuje edém spodného viečka vyvolaný akumuláciou tekutín. Táto tekutina má často fialovú farbu a výrazne ovplyvňuje tón pleti pod očami.

Ako sme už uviedli, ďalším faktorom formovania tmavých kruhov, ktorý súvisí so starnutím, je dermálne ukladanie melanínu v tzv. melanofágach. Kožné lymfatické cievy sú veľmi dôležité pre vypudzovanie makrofág z pleti. Melanofágy sú makrofágy obsahujúce melanín, čo poukazuje opäť na dôležitosť funkčného kožného lymfatického systému pre redukciu tmavých kruhov.

Hemo kongescia

Krvný obeh v oblasti pod očami je zdĺhavý a pomalý. Hemo kongescia, pri ktorej sa krvný obeh redukuje na nulu, je častým fenoménom v oblasti pod očami. Okysličený hemoglobín má červenkastú farbu a vytvára ružové zafarbenie pleti. Naopak neokysličený hemoglobín má fialovú farbu a spôsobuje modrasté zafarbenie pleti. Pri hemo kongescii dochádza k vysokej prítomnosti neokysličeného hemoglobínu, čo silno prispieva k vzhľadu tmavých kruhov pod očami.

Produkt hemo kongescie: hem

Dôsledkom hemo kongescie, ale aj zápalových a starnúcich procesov, je zvýšená priepustnosť ciev. Do intersticiálnej oblasti dermy prenikajú presakujúce červené krvné bunky, ktoré uvoľňujú hemoglobín. Hemoglobín rapídne uvoľňuje svoje hemy. Farba hemu je veľmi tmavá a prispieva k tmavým kruhom. Navyše, hem je molekula, ktorá môže vyvolať množstvo nezdravých reakcií pleti, z ktorých mnohé zohrávajú významnú rolu pri formovaní a pretrvávaní tmavých kruhov.

Hem môže spôsobiť bunkové poškodenie, čo je obzvlášť relevantné v prípade epitelových buniek v krvných aj lymfatických cievach. Hem taktiež podnecuje oxidačný stres, rozpad mimobunkovej štruktúry v derme (kolagén, elastín, atď.) a stojí na začiatku zápalových procesov, čím výrazne prispieva k formovaniu tmavých kruhov.

Zápalové procesy vyvolané hemom majú za následok ďalšie zvýšenie priepustnosti tak krvných, ako aj lymfatických ciev. Hem je teda zásadný problém pri boji proti tmavým kruhom, či už vyvolaných starnutím, alebo akútnymi procesmi, ktoré môžu vzhľad očných kontúr zmeniť zo dňa na deň.

Cesta k redukcii tmavých kruhov

Pre úspešnú redukciu tmavých kruhov je dôležité zamerať sa na fyziologické javy, ktoré stoja na križovatke biologických procesov a vplývajú na formovanie tmavých kruhov.

Hem je významným faktorom, pretože sám o sebe je nositeľom tmavej farby, a zároveň iniciuje viaceré bunkové procesy, ktoré vedú k tvorbe tmavých kruhov a vyvolávajú búrlivý kruh prejavov zhoršujúcich a udržujúcich tento problém. Podpora lymfatickej drenáže je ďalšou dôležitou úlohou. Nielenže redukuje opuchy, ale zároveň odstraňuje hemy, hemoglobén a makrofágy. Okrem toho je potrebné sa zamerať na redukciu melanínových zásob.

Na našej stránke používame súbory “cookie”, aby sme čo najlepšie využili možnosti stránky a prispôsobili Vašim požiadavkám. Taktiež sú použité na poskytovanie užitočných nástrojov a hodnotných funkcií. Aby ste využili web stránky s plným komfortom, umožnite prosím prijímanie “cookie” na našej stránke.