IngredientGlycoderm™

obsahuje lipozomy založené na lipidech pocházejících z rostlin s enkapsulovanou kyselinou hyaluronovou a medových květů. Obnovuje lipidovou bariéru i velmi suché až popraskané kůže.

Charakteristika

  • Lipozómy s tromi hydratačnými zložkami.
  • Ceramidy s lamelárnou štruktúrou derivované z rastlín.
  • Kyselina hyalurónová.
  • Prirodzené hydratačné faktory (NMF) z kvetového medu.

Výhody

  • Normalizuje absorpciu vody v korneocytoch.
  • Napráva lipidovú bariéru suchého a popraskaného stavu pleti.
  • Formuje hydratačnú vrstvu.
  • Má dlhotrvajúci hydratačný efekt.
  • Zlepšuje mechanické vlastnosti vlasov.

Tieto produkty ENVY Therapy® obsahují glycoderm™:

Lipozómy zostavené z rastlinných fosfolipidov a ceramidov, nasiaknuté kyselinou hyalurónovou a prírodným kvetovým medom. Obnovujú lipidovú bariéru rohovinovej vrstvy epidermy a zvyšujú absorpciu vody v korneocytoch pridaním „prirodzených hydratačných faktorov“ (NMF). Konzervované fenoxyetanolom a kyselina dehydrooctová (Na soľ).

Hydratačný efekt komplexu Glycoderm™ (P) umožňuje na jednej strane zvolená kombinácia zložiek a na strane druhej lipozómový prenosný systém, ktorý tento produkt využíva. Hydratačný efekt na epidermu sa opiera o zásobu fosfolipidov a ceramidov, dôsledkom čoho je nastolenie posilnenej, typickej štruktúry tejto vrstvy pleti.

Ceramidy ako základné zložky lipidov epidermy sú dodávané do rohovinovej vrstvy komplexom Glycoderm™ (P) vo forme rastlinných lipidov s obsahom ceramidov s membránovou štruktúrou (dvojvrstva) (obr.1). Táto membránu pripomínajúca štruktúra zabezpečuje prienik a zlepšuje biodostupnosť ceramidov. Výsledkom je efektívnejšia obnova lipidovej bariéry. Je preukázané, že iba neporušená lipidová bariéra udrží transepidermálnu statu vody (TEWL) na najnižšej možnej úrovni a zachová pleť hydratovanú po dlhší čas.

Pre posilnenie hydratačného efektu sú lipozómy v komplexe Glycoderm™ (P) obohatené o prírodný med (ktorý, ako súčasť prirodzených hydratačných faktorov [NMF], zvyšuje kapacitu korneocytov viazať vlhkosť) a tiež o kyselinu hyalurónovú (ktorá napomáha k formovaniu hydratačnej vrstvy priľnavej k pleti, čím posilňuje zvlhčujúci efekt).

Na základe nedávnych štúdií kyseliny hyalurónovej možno konštatovať, že táto kyselina dokáže pôsobiť ako molekulárny efektor schopný podnecovať signálny kaskádový prenos DNA medzi bunkami, čo má za výsledok podporu tvorby komponentov v mimobunkovej štruktúre, napríklad proteoglykánov, glykozaminoglykánov a opäť, kyseliny hyalurónovej v derme. Tento kaskádový efekt v derme, ktorý zahŕňa zlepšenie pôsobenia kyseliny hyalurónovej, je významný pre posilnenie hydratácie v hlbších vrstvách pleti. V derme je kyselina hyalurónová hlavnou zložkou mimobunkovej štruktúry. Keďže má vysokú kapacitu viazania vody vďaka vysokému polyaniónovému nabitiu, je zodpovedná za zachovanie rovnováhy obsahu vody v tele (homeostáza). Zvýšením objemu tekutín sa zvyšuje tlak, čo má za následok zlepšenie pružnosti tkaniva. Preto je prítomnosť kyseliny hyalurónovej v spojivovom tkanive jedným z kľúčových faktorov stability a zachovania pružnosti, ako aj kriviek tela.

Glycoderm™ (P) bol testovaný z hľadiska hydratačného efektu in vivo (na ľuďoch). Štúdia odhalila, že jedinou aplikáciou zloženia obsahujúceho látku Glycoderm™ (P)– sa výrazne zlepšila hydratácia pleti v porovnaní s neošetrovanou pokožkou, pričom hydratačný efekt pretrvával aj 8 hodín po aplikácii.

Glycoderm™ (P) obnovuje lipidovú bariéru suchej a popraskanej pleti, a súčasne udržuje hydratáciu, čím poskytuje pleti rovnováhu obsahu vody, čo je predpokladom správnych fyziologických procesov medzi jednotlivými vrstvami pleti.


Štúdia bola vypracovaná spoločnosťou Chemisches Laboratorium Dr. Kurt Richter GmbH Bennigsenstraße 25 · 12159 Berlin · Germany